CO JE U NÁS NOVÉHO

LEDEN-ÚNOR

Po prosincové pauze jsme v lednu poctivě zahájili všechny aktivity a dětské kroužky. Začali jsme také připravovat Sokolský ples, který se konal 11. února. Velké poděkování patří kapele, která nás skvěle provedla celým večerem, také všem sponzorům, díky kterým jsme mohli připravit bohatou tombolu, dále každému, kdo přiložil ruku k dílu a především díky všem, kteří si s námi tento večer přišli užít. Součástí večera byla i příjemná kulturní vložka. Ženy nám ukázaly, že mají pohyb opravdu v těle, a že s humorem jde všechno lépe. Chlapci pak předvedli různé typy pyramid, klik v řadě, stojky a další připravené kousky, které přežili bez větší újmy i při desáté hodině večerní a po předchozích návštěvách výčepu.

Další akcí, která nás čeká, jsou tradiční Šibřinky, které se konají 25. března. K poslechu a tanci zahraje kapela Čelem vzad a již teď se těšíme na originální masky, které zde jistě uvidíme.

Dnes nelze nenapsat více o mladých fotbalistech a také turistech, kteří si ani v lednu a únoru neužívali klidné víkendy doma u krbu, ale poctivě se účastnili nejrůznějších aktivit.

Zimní fotbalové turnaje mládeže

Může se zdát, že zimní období není fotbalovému dění příliš nakloněno, ale opak je pravdou. Naši mladí fotbalisté a fotbalistky přes zimu rozhodně nezahálí. Kromě pravidelných tréninků se v kategoriích mladší a starší přípravky zúčastnili několika dobře obsazených turnajů.

Mladší přípravky (kategorie do 9 let)

Prvního halového turnaje se zúčastnili mladší přípravky 8. ledna v Chýnově. Odehráli čtyři utkání s bilancí tří výher (Meteor Tábor 6:1, Stádlec 8:0, Větrovy 4:2) a jedné těsné porážky (Veselí nad Lužnicí 2:3). Tímto výkonem se z první pozice kvalifikovali do finálové části turnaje, která se uskutečnila 12.2. taktéž v Chýnově. Zde naše družstvo sehrálo několik opravdu vyrovnaných zápasů. Porazilo celky Chýnova (5:3) a Veselí n. Lužnicí (2:1). Smírně se náš tým rozešel s Táborskem (3:3) a jedinou porážku si odnesl z duelu s Meteorem Tábor (1:2), jenž se stal vítězem turnaje. Černovice v silné konkurenci brali skvělé druhé místo.

Mezi oba turnaje v Chýnově byl 5. února vložen ještě halový turnaj v Novém Rychnově. V konkurenci soupeřů z okresu Pelhřimov si naši hráči vedli opět výborně. Na turnaji nenašli přemožitele a bez ztráty bodů postupně zvítězili nad Pacovem (2:0), Kamenicí n. Lipou (5:4), Vyskytnou/Novým Rychnovem (4:2), Senožaty (1:0) a Horní Cerekví/Batelovem (4:0). Zlatý pohár byl pro tým zaslouženou odměnou.

Starší přípravky (kategorie do 11 let)

V předvánočním období, 17.prosince, si družstvo starší přípravky odvezlo z halového turnaje v Pacově třetí místo, které náš tým vybojoval během posledního zápasu, v přímém souboji s domácím Pacovem.

Druhou lednovou sobotu se uskutečnil další ze zimních turnajů, tentokrát na umělé trávě v Pelhřimově. V mrazivém počasí naši hráči dokázali porazit oba týmy z Kamenice nad Lipou (4:3 a 5:0), tým Košetic (8:6) a Žirovnici (5:2). Nad naše síly byl pouze v druhém utkání Hořepník (1:5), pozdější celkový vítěz turnaje. Po dobrých výkonech jsme si odváželi krásné druhé místo.

Zhruba po měsíci, 11. února, jsme se zúčastnili dalšího venkovního turnaje v Kamenici nad Lipou. Na turnaji se podařilo vyhrát dvě utkání (Košetice 5:2, Počátky 5:4), jedno utkání skončilo remízou (Kamenice nad Lipou 2:2) a dvě utkání porážkou (Pelhřimov 3:9, Žirovnice 2:3). Tato bilance stačila našemu týmu na celkové čtvrté místo. Turnaji dominovalo družstvo Maratonu Pelhřimov, které zvládlo turnaj bez ztráty bodů. Na závěr je třeba mladým fotbalistům a fotbalistkám poděkovat za vzorné a úspěšné reprezentování naší tělocvičné jednoty a našeho města. Velký dík patří též rodičům za aktivní účast na fotbalovém dění v celé sezoně, a také za důležitou a hlasitou podporu na hřišti.

Turisté a jejich toulky

Letošní výšlapy jsme zahájili 21. ledna. Za příjemného sněžení vyšlo 15 turistů z Mnichu, někdo přes Betlém, někdo přes Vrše do Hutí. Pak jsme společně pokračovali přes Bukovku a dále přes Vodnou a Gabrielku do Kamenice nad Lipou.

Jako správná parta jsme se dobře 11. 2. pobavili na Sokolském plese, který se opravdu vydařil.

Druhý výšlap 25. 2. vedl přes Svidník, Brnou, Věžnou a Šimpach do Obrataně. Obě trasy byly dlouhé kolem 15 km.

Všechny příznivce turistiky zveme na další putování 11. 3. 2023 z Turovce na Kozí Hrádek do Sezimova Ústí a 15. 4. 2023 z Pořína přes Horní Hořice, Lejčkov, Oblajovice, Prasetín do Obrataně.

Těšíme se na společné toulání s dobrou náladou.

LISTOPAD-PROSINEC

Rok se s rokem sešel a s potěšením můžeme říci, že se rok 2022 opravdu vydařil. Po dlouhých Covidových omezeních jsme se konečně dočkali a mohli bez omezení provozovat veškeré aktivity. Děti mohly chodit na kroužky, dospělí si mohli přijít zacvičit nebo se pobavit na nějakou kulturní akci, a to přece čas od času potřebuje každý z nás.

Protože jsme toho prožili opravdu hodně, přinášíme malé shrnutí roku 2022 v číslech:

  • 174 aktivních členů TJ Sokol Černovice
  • 87 fotbalových zápasů
  • 11 turistických výšlapů
  • 10 kroužků pro děti a aktivit pro dospělé, které se pravidelně konají
  • 9 kulturních akcí, které jsme zorganizovali nebo k jejich organizaci přispěli
  • Nespočet lidí, kteří přiložili ruku k dílu.

Drobné ohlédnutí si dovolím za dvěma akcemi, které se v Černovicích letos konaly poprvé. 24. června jsme se zapojili do akce Noc sokoloven, které se po celé České republice zúčastnilo 160 Sokolských jednot. Užili jsme si vystoupení mažoretek, stavěli jsme lidské pyramidy a slova z lidských písmen, děti se dočkaly zábavných soutěží a diskotéky a mnoho z nás také zůstalo přes noc a využilo tak unikátní šance přespat v sokolovně.

Dne 28. října jsem se připojili k dalším 60 městům, ve kterých se běžel Sokolský běh republiky. Závodů se zúčastnilo 62 běžců všech věkových kategorií. Došlo na slzy štěstí i neúspěchu, vše ale napravily sladké dobroty, které byly pro všechny běžce připraveny.

Velice nás těší, že jsme mohli být jedním z několika měst, ve kterých se tyto akce podařilo zorganizovat a těšíme se, že se z nich stanou akce tradiční.

Nezaháleli ani turisté…

Černovičtí turisté v roce 2022 uskutečnili 9 jednodenních výšlapů, kterých se účastní většinou 16 turistů. Délka tras je od 15 km do 23 km. Dvakrát jsme uskutečnili třídenní výlet s noclehem. Většinou nám přálo počasí, ale neodradil nás ani déšť, který nás provázel celou cestu z Černovic do Lidmaně. 10. prosince jsme museli upravit putování místo do Mlýnů, zpět do Černovic, kde nám umožnil majitel Fanda klubu, pan František Uhlíř ukončit sezónu příjemným posezením, výborným občerstvením a skvělou hudbou. Za to mu patří dík.

V novém roce 2023 chceme dál pokračovat v naší činnosti. Výšlapy plánujeme podle spojení veřejnou dopravou, nebo je doprava zajištěna v rámci našeho Sokola.

První výšlap v novém roce je naplánovaný na 21. ledna a trasa povede z Mnichu, přes Betlém, Včelničku do Kamenice nad Lipou. 8. února vyšlápneme přes Svidník, Věžnou, Šimpach do Obrataně.

Všem turistům děkujeme za skvělou pohodu a přátelskou atmosféru.

Všem čtenářům přejeme do roku 2023 hodně zdraví a pohody a zveme Vás na naše další toulky.

A co nás čeká příští rok?

První akcí, na kterou bychom Vás rádi pozvali je Sokolský ples, který se bude konat 11. února v naší sokolovně. K poslechu a tanci nám přijede zahrát kapela Vysočinka, připraveno bude občerstvení a bohatá tombola. Předprodej vstupenek za zvýhodněnou cenu probíhá v krámku Jany Koblicové, které moc děkujeme za zprostředkování.

Na závěr článku bych ještě ráda zmínila to nejdůležitější. Všem čtenářům přejeme do nového roku hlavně zdraví, štěstí a spokojenost. A ani v roce 2023 nezapomínejme, že ve zdravém těle je zdravý duch.