CO JE NOVÉHO V SOKOLU?

Léto v Sokolu bylo z hlediska aktivit klidnější, většina kroužků i aktivit pro dospělé měla letní pauzu. Pauza se však netýkala mažoretek, které za léto stihly hned 3 vystoupení, a to konkrétně na Noci Sokoloven, na akci Černovicko se baví a na Oslavách 111. výročí založení SDH Svatava.

Mažoretky mezi sebe hledají další dívky ve věku 5 až 8 let, které mají rytmus v těle a chtějí se přidat k našim malým tanečnicím. Přihlášky lze posílat na mazoretky.cernovice@seznam.cz, kde trenérka Karolína Vlachová poskytne více informací.

Letní pauza neproběhla ani u jumpingu, kde se pravidelně 2x týdně konaly lekce. V případě hezkého počasí probíhaly lekce venku. Na hodiny jumpingu pravidelně zavítávají ženy, ale i muži a děti. Přijít může každý!

A v létě samozřejmě nezaháleli ani naši turisté. 23. 7. 2022 se uskutečnil výšlap kolem Soběslavi. Vydali jsme se kolem Lužnice na poutní místo kaple Panny Marie Bolestné, ke které vede Svákovská křížová cesta se 14 zastaveními. U kaple je studánka s léčivým pramenem. Cesta lesem pokračovala k rozhledně Svákov. Navštívili jsme Rožumberský hrad s městskou knihovnou a městskou věž.

Ve dnech 19. 8. – 21. 8. 2022 jsme uspořádali víkendové toulání po Humpolci. V sobotu jsme navštívili Lipnici nad Sázavou. V zatopených žulových lomech jsou ve skále vytesány Ústa pravdy, Bretschneiderovo ucho a Zlaté oči. Zašli jsme i k pomníku Hlava XXII, k památníku Jaroslava Haška a na Lipnický hrad.

Příznivce turistiky zveme na výšlapy, které se budou konat 24. 9. 2022, kdy trasa povede ze Zajíčkova na Křemešník do Pelhřimova a 22. 10. 2022 z Černovic, přes Stružky, Eustach do Lidmaně a zpět do Černovic.

A co chystáme od září?

Od září budou opět spuštěny všechny aktivity a připravujeme i nějaké novinky. Děti se můžou těšit na modeláře, mažoretky, fotbal, atletickou a gymnastickou průpravu a francouzštinu. Pro dospělé jsou připraveny lekce zdravých zad, jógy, posilovací lekce, fotbal a stolní tenis. Společně se děti i dospělí mohou vydat na hodiny jumpingu či vyrazit na výšlap s našimi turisty.

V první polovině září budeme zjišťovat zájem a připravovat harmonogram všech aktivit tak, aby se vše co nejméně krylo. Děti dostanou ve škole opět letáčky s nabídkou a zde je připraven registrační formulář na všechny aktivity. Registrační formulář můžete předběžně vyplnit, abychom věděli, jaký je přibližný zájem. Do konce září pak bude na stránkách zveřejněn aktualizovaný harmonogram a informace, kdy jednotlivé aktivity začnou. Všem lidem, kteří vyplní registrační formulář přijdou informace do e-mailu. Pokud jste lekce navštěvovali již minulý rok, případně děti kroužky, automaticky se počítá s tím, že budete pokračovat a informace Vám budou zaslány. K lekcím jumpingu, fotbalu či výšlapům s našimi turisty se můžete připojit kdykoliv.

V září se také společně uvidíme na Pouťové diskotéce, která se bude konat 17.9. od 20:00 hodin v sokolovně. Připraveno bude bohaté občerstvení a zábava za doprovodu DJ Ludwy.

Současně se také připravujeme na volby, které se uskuteční 23. a 24. září 2022, předem děkujeme za Vaši podporu, velmi si jí vážíme.